Menu
Your Cart

İptal ve İade Koşulları

CAYMA HAKKI, İADE İŞLEMLERİ ve SİPARİŞ İPTALİ.

GÖNDERİSİ YAPILMAMIŞ SİPARİŞLERİN İPTALİ İÇİN NE YAPMALIYIM.

Gönderisi yapılmamış olan bir siparişi iptal etmek için; kullanıcı adınız ile www.poyrazoutdoor.com’a giriş yaparak, kullanıcı menüsü altındaki SİPARİŞ İPTAL bölümünden iptal etmek istediğiniz siparişi iptal edebilirsiniz. Kredi kartı ile ödemesi yapılmış siparişlerin iptali durumunda sipariş bedeli ödeme yapılan kredi kartına 3 iş günü içinde iade edilir. Banka havale/eft yöntemi ile sipariş edilen ve ödemesi tarafımıza ulaşmış olan siparişlerin iptal edilmesi durumunda, sipariş bedeli alıcının belirtmiş olduğu banka hesabına 7 iş günü içinde iade edilir.

Faturası kesilmiş ve kargoya teslim edilmiş olan siparişlerin iptali için Cayma hakkı / İade kuralları geçerlidir.

385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!
Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturanın alt kısmına adres bilgisi, stok kodu, açıklama, adet, birim fiyat ve tutarını elle yazılması ve imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır.

• İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE ORJİNAL FATURANIZ İLE GÖNDERİNİZ.

• İADE ETMEK İSTEDİĞİNİZ ÜRÜNÜN FATURASI KURUMSAL İSE, GERİ İADE EDERKEN KURUMUN DÜZENLEMIŞ OLDUĞU İADE FATURASI İLE BİRLİKTE GÖNDERMENİZ GEREKMEKTEDİR. İADE FATURASI, KARGO PAYI DAHİL EDİLMEDEN ( ÜRÜN BİRİM FİYATI + KDV ŞEKLİNDE ) KESİLMELİDİR. FATURASI KURUMLAR ADINA DÜZENLENEN SİPARİŞ İADELERI İADE FATURASI KESİLMEDİĞİ TAKDİRDE TAMAMLANAMAYACAKTIR.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

- İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

- Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek:orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

- İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.

- İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda ürünü ARAS KARGO veya MNG KARGO ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.

- Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş vermelisiniz. Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır.

ALICI, sözkonusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI nın sitede bildirilen adresine şahsen, yahut bildirilen telefon numarasına yahut e-mail veya fax yolu ile başvurması ürünün kullanılmamış olması ve ürünün cayma hakkı kullanılamayacak ürünlerden olmaması şarttır. Cayma hakkı kullanılabilecek ürünlerde de ürünün iade alınabilmesi için ürünün ambalajının muhteviyatının zarar görmemiş olması ve tekrar satılabilme özelliğini kaybetmemiş olması aranır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürüne ilişkin fatura aslının, kargo paketi üzerinde bulunan 2. nüshasının ve kargo teslim fişinin iadesi zorunludur. Cayma hakkına ilişkin ihbarın ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli SATICI ürün bedelinin ALICI'nın kredi kartına yahut ödemenin yapıldığı banka hesabına iadesi için bankaya talimat verir ve ALICI aynı süre içinde ürünü iade eder. Gelen ürün öncelikle iade bölümü tarafından incelenir, gerekirse ürünün yetkili servisine ve/veya tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygun ve ürün iadesinde bir problem yok ise iade işlemi başlatılır. Bedel iadesi için bankaya talimat verildikten sonra bankadan kaynaklanan gecikmeler SATICI’nın sorumluluğunu doğurmaz. Bedel iadesi sırasında KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iadesi fatura aslının alıcıda kalan tüm suretleri ile birlikte iadesi halinde mümkün olacaktır. Ayıplı mallar hariç; ürün satıcıya kargo ile ödemeli olarak gönderildiyse kargo ücreti iade edilecek tutardan düşülür.

CAYMA İADE HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler; ( ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arzedebilen ürünler örn : kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler,kulak içi veya kulak üstü kulaklık vs. ), tek kullanımlık ürünler, ambalajı açılmış boya ve benzeri ürünler, metre veya kilo ile satılan ürünler , hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler, her türlü yazılım ve programlar, harita ve sarf malzemeleri, giyim, orijinal kutu içinde satıldığı halde kutusu açılmış ya da zarar görmüş ürünlerde cayma hakkı kullanılamaz.